Nálepky

Home » Tvorba pomôcok » Nálepky

V rámci stimulácie zraku boli navrhnuté aj nálepky vo forme geometrických, resp. prírodných tvarov vo dvoch veľkostiach. Môžu poslúžiť pre výrobu kartičiek (7 cm x 9 cm) ako sprievodnej pomôcky ku knihám Žlté / Oranžové / Prírodné tvary, ale aj ako nálepky pre označenie konkrétneho miesta, objektu, alebo ako pomôcky pre vymedzenie priestoru v rámci interiéru.

Nálepky je možné vyrobiť aj ručne pomocou šablón. Pre ich výrobu je možné použiť papierové samolepiace fólie fluorescenčných farieb, prípadne lesklé fólie používané v polygrafii. Na výrobu kartičiek je vhodné použiť čierny kartón alebo lepenku čo najvyššej gramáže. Laminácia kartičiek predĺži ich trvácnosť, závisí však od tolerancie daného dieťaťa na odlesky a jeho taktilnej vnímavosti.

Okrem geometrických tvarov je možné na základe šablón vytvoriť aj nálepky jednoduchých prírodných tvarov (jabĺčko, motýľ, hviezdička, srdiečko, tulipán a pod.).

V prípade, ak dieťa pre stimuláciu zraku potrebuje lesklé, metalické povrchy, je možné na výrobu nálepiek použiť holografické či metalické fólie a využiť väčší rozmer šablón.